Včelaření je radost

Setkání Dadantklubu

20. listopadu 2011 v 20:03
Dne 12. - 13. listopadu 2011 se uskutečnilo jubilejní 10. setkání členů Dadantklubu. Letos jsme se sešli na Šumavě a to v Dobré Vodě u Záblatí. Počasí bylo mrazivé, ale slunečné. Většina přátel včelařů dorazila už v pátek ve večerních hodinách. Po ubytování jsme se sešli v místní hospůdce, kde jsme doplňovali energii po dlouhé cestě. V sobotu ráno po snídani nás předseda Dadantklubu přítel Cimala seznámil s programem. Jako první začal svou přednáškou na téma: "Ošetřování včelstev v Eurodadantu". Jeho přednáška byla z vlastní praxe. Přítel Cimala má ve svém včelím hospodářství 180 včelstev, která chová právě v úlech Eurodadant vlastní výroby. Dále pak chová ve velkém počtu včelí matky, které rozesílá po celé republice. Jako další přednášel přítel Tomášek, který podrobně popsal úl Eurodadant. Ani jsme se nenadáli a byl čas oběda. K obědu jsme měli polévku a kuře s rýží. Poté byla naplánována návštěva včelnice v Bukové.Manipulační maringotka na včelařské pomůcky.Včelstva byla zazimována v úlech Eurodadant v nadmořské výšce 800 m n. m. Úly byly uteplené, protože v této nadmořské výšce je počasí velice proměnlivé. V blízkosti této včelnice se nacházel dřevozpracující závod, kde jsme měli domluvenou návštěvu s přednáškou. Tato pila byla zařízena na pořez kulatiny, ze které jsou vyráběny speciální jednorázové palety.
Po této návštěvě jsme se vrátlili zpátky na základnu, kde následovala přednáška přítele Hrzáně o včelaření v Polsku, z této přednášky jsem si udělal obrázek o včelaření u našich sousedů. Myslím si, že české včelařství je o krok napřed. Po této přednášce byla večeře a oslava 10. výročí založení Dadantklubu. Hostitelé pro nás připravili sladké pohoštění v podobě velkého marcipánového dortu a několika rolád. Bylo to velmi dobré.
Po této oslavě jsme dále pokračovali v diskusi v místní hospůdce, která se protáhla do 1 hodiny v noci. V neděli nám přednášel přítel Kamler o včelaření ve Francii, kde se převážně včelaří v 10ti rámkových úlech Dadant. Promítáním krátkého videa nás seznámil s tamními velkovčelařskými provozy. Dále nám vysvětlil metodiku včelaření v 11-12ti rámkových úlech Dadant rámkové míry 44,8 x 28,5 v plodišti a nízkými rámky v medníku. Tuto metodiku vypracoval Výzkumný ústav včelařský v Dole. Druhá část této přednášky byla věnována nákazové situaci ve včelstvech u nás. Byli jsme seznámeni s dalším výzkumem léčiv pro boj proti varroáze.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Coach Outlet Store Online Coach Outlet Store Online | E-mail | Web | 30. listopadu 2011 v 7:46 | Reagovat

retirement as their technology is really the fate of weapons provided to you, so weak from the human body

2 Louis Vuitton Outlet Louis Vuitton Outlet | E-mail | Web | 7. března 2012 v 2:17 | Reagovat

Responding to Louis Vuitton Outlet that his Iran policies are too weak,President Obama on Tuesday challenged his opponents to make a case to Louis Vuitton Outlet for a military strike.

3 notblue notblue | Web | 7. června 2016 v 22:54 | Reagovat

pujcka bez prijmu a registru :-x

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama