Včelaření je radost

Vyváření souší

7. října 2011 v 20:53
Každý včelař má svůj osvědčený způsob, jak vyvařit tmavé souše. Někdo používá sluneční tavidlo, jiný zas vyvařuje souše ve vařáku na vosk a další používá vroucí vodní lázeň, ve které koupe tmavé souše. Vše záleží na možnostech každého včelaře. Já osobně jsem zpočátku tavil tmavé souše a trubčinu ve slunečním tavidle. Mělo to svoje výhody, ale také nevýhody. Pro včelaře, který chodí do práce a nemůže otáčet tavidlem podle aktuálního postavení Slunce, ale musí ho ráno nastavit na jeden směr, což není zrovna ideální. Další věc, která se mi nelíbila, byla výměna souší. Buď to ještě nebylo dobře vytavené, nebo už to bylo ztuhlé a výměna souší byla problematická. Takže výměnu souší jsem prováděl při slunečném počasí jednou za den. Při větším počtu včelstev to bylo tavení na dlouho.
Další způsob, který jsem však nikdy nezkoušel, je tavení souší ve vařáku na vosk. Mě se tento způsob nelíbí, protože se všechny souše musí vyřezat z rámků a znovu rámky nadrátkovat. To přináší jen další práci navíc a pokud rámky nevyvaříte v páře nebo ve vroucí vodě, tak ani hygiena není zrovna nejlepší.
Třetí způsob, který jsem již prakticky vyzkoušel, je vyváření v nerezové vaně ve vodní lázni. Je to rychlé, ale včelař musí být vybaven buď odstředivkou nebo vařákem na vosk, do kterého lije rozvařenou voskovou kaši. Já jsem si tenkrát půjčil odstředivku od známého včelaře, do které byla pouštěna pára z pařáku na vyhřívání.
Poslední způsob vyváření souší, který jsem vyzkoušel a u něho jsem i zůstal, je vyváření v páře v nerezové izolované vaně. K této variantě potřebujete ještě vyvíječ páry. Já jsem použil jako vyvíječ páry starý pařák na brambory. Do pařáku naliji asi do 3/4 objemu vody a pod pařákem zatopím dřevem. Jakmile se začne vařit voda, tak se začne uvolňovat pára, kterou pomocí hadice vedu do nerezové zateplené vany, která je přikrytá zatepleným víkem. Do této vany se mi vejde najedno vaření 50 rámků o rozměrech 39/24 cm a celé vaření trvá přiblině 3/4 hodiny. Rámky jsou vydezinfikované v páře s neporušeným drátkováním. V zimě rámky dočistím od zbytků voští, doklepnu hřebíčky a dopnu drátek vlnkovačem a můžu zatavovat novou mezistěnu.
Na následující fotce jsou rámky připravené na vyváření.


Takto vypadá vařící kolona, když přiložíte starými vyvařenýmí rámky.

Nerezová vana s vytavenými rámky a voštím.


Celkový pohled na vytavené voští.


Zde je vidět, že v nerezové vaně je spousty páry.


A nakonec výsledek vyvařování. Po ztuhnutí vosku ho vyklopím ze sudu, očistím od usazených nečistot a ještě jednou ho převařím v nerezovém hrnci na plynovém vařiči, který používám k rozvařování trubčiny. Po vychladnutí vosk znovu očistím a takto je připraven na výměnu za mezistěny.

Odlité svíčky z vosku.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Míra.P Míra.P | 12. října 2011 v 21:47 | Reagovat

Zdravím kolego.
Z čeho máte udělanou tu vanu?
Nebo je to již něco použitého například z gastronomie?
Díky Míra

2 vcelarm vcelarm | 16. října 2011 v 20:08 | Reagovat

[1]: Nerezová vana je vyrobena na zakázku. Dříve jsem si myslel, že budu rozvařovat souše ve vodě. Později jsem od toho upustil a vyvařuji v páře.
Ať se daří Míra.

3 EMCA EMCA | 23. října 2011 v 9:42 | Reagovat

Zdravím Tě příteli a několik mých poznatků ohledně vytavování starých souší.Dříve před mnoha lety jsem si také zakoupil vařák na vosk,tehdy stál asi 350,-Kč.Používal jsem jej asi 15 let,to musela být kamna jako bývaly dříve na venkově,v jednom hrnci se rozpouštěly vyřezané souše a vedle byl ten pařák,kam se musela občas dolít voda aby se na něm neroztavil cín.Byla to práce zdlouhavá.Po přestavbě domu se kamna vyhodila a nastal problém,jak dál se soušema.Takže jsem to řešil tak,že jsem souše tavil v pařáku na brambory,
hrnkem jsem sbíral nahoře rozpuštěný vosk a naléval jej so síta,které bylo na kýblu a následně zatěžkal.To se zdálo jako v mé situaci dostačující.Po mnoha letech ale mne přivedl Fanda Š,dlouholetý přítel z Humpolce na nový způsob,který jsi již Ty provozoval.Sice jsem něco otom četl předtím v časopisu  Včelařství,jenže názorný popis od něj mne přesvědčil,vyzkoušel jsem to a od té doby tento způsob provozujeme již třetím rokem k naší veliké spokojenosti.Akorát se musí počkat na chladnější počasí aby se do toho včely nepletly. Jsme s tím víc než spokojeni.
Máme na to sud z UH o obsahu kolem 220 litrů,vejde se tam kolem 45 souší a když je jich více,vyříznou se,rozlámou se a vycpou se jimi ty oblouky v kulatém sudu.Předevčírem jsme tavili staré souše,asi 50 ks a výtěžnost čistého vosku byla 4,5kg,což si myslím,
že je dobrá.Takže mi zbývá poděkování Tobě jako zavediteli této metody a Fandovi za to,že mne přesvědčil,ahoj...

4 vcelarm vcelarm | 25. října 2011 v 14:59 | Reagovat

Dobrý den, pane Míča.
Jsem rád, že jste s touto metodou spokojený. Já už bych jinak souše nevyvářel. Ještě jsem zapomněl v článku napsat, že na dně vany mám nerezové síto. Takže voští je dokonale suché.
S pozdravem Míra.

5 EMCA EMCA | 26. října 2011 v 14:38 | Reagovat

My taktéž máme na dně plast.sudu asi 5cm ode dna hliníkové síto/perforovaný plech/ to je nutné aby to voští zůstalo výše a neucpávalo odtok vosku.Ještě jsem se Tě chtěl optat,jestli máš nějaké zkušenosti s KEWA mezistěnami.
Zde u nás / vyhledat:včel.farma KURTIN /
jsme to vyzkoušeli,žádný rozdíl jsme nezaznamenali oproti jiným firmám,včely na nich stavěly dobře.Přitom cenový rozdíl je 12Kč/kg např.ze Stražiska a při větší výměně vosku je to taky nezanedbatelné. Jinak letos jako již po několik let dáváme Gabon a již jsme 1x fumigovali.Až bude vhodné počasí +10°C tak bude druhá fumigace a to poslední,aerosolování neprovádíme.

6 vcelarm vcelarm | 26. října 2011 v 20:51 | Reagovat

Zdravím.
Mezistěny od Kewy jsem použil asi dvakrát,takže Vám k tomu asi moc neřeknu. Já se budu do budoucna snažit vyrábět si mezistěny z vlastního vosku a pokud možno z panenského. Nevím jestli jste někdy zkoušel rozpustit mezistěny. Já jsem to zkusil a zhrozil jsem se co to je za tmavou kaši. Netvrdím,že to je v každém případě a ani neobviňuji výrobce mezistěn, protože oni vyrábí z vosku, který jim včelaři dodají a ta kvalita je velice různá. Fumingaci jsme zatím nedělali.
S pozdravem Krčil.

7 Emca Emca | 29. října 2011 v 13:59 | Reagovat

Mezistěny od Kewy jsem použil asi dvakrát,takže Vám k tomu asi moc neřeknu... Dík za odpověď,i ta svědčí o tom,že jsi asi žádný rozdíl nepoznal.
Mezistěny jsem nikdy netavil,ani mne to nikdy nenapadlo a ten Tvůj poznatek mne udivuje,snad bych tomu ani nevěřil.U nás ve včelařském domě přítel Trnka s Kašičkou vyráběli mezistěny,které byly žádány daleko široko.Takže něco o tom vím,jak probíhá ten proces od lití vosku do táců,potom nahřívání na optimální teplotu,vkládání do lisu a točení klikou a ty pásy potom po ztvrdnutí řezat na určitou míru.Ten lis
má jistě vč.org.ve skladu,mohl bys si jej zapůjčit,ale o tom Ti více informací podá Fr.Š.a také radu jak na to.Nevím z jakého důvodu jsi se rozhodl si vyrábět mezistěny sám a doma.Myslím si,že v dnešní době to není výhodné,proč se s tím doma patlat a zlobit,když to není zapotřebí.Dnes výrobci mezistěn jsou na to zařízeni,ty se budeš na to zařizovat a i když nedocílíš tu teplotu jako oni v enklávách,budeš mít mezistěny čisté,protože budou pouze z Tvého vosku.
Ostatní informace  okolo toho Ti poskytne zajisté náš přítel František.
Co se mne týče,sám bych se do toho nepustil,protože to mám za neefiktivní.
Ale abys mne špatně nepochopil,já Tě od toho nezrazuji,naopak Ti fandím,že máš takovou odvahu se do toho pustit,vyzkoušej si to a potom uvidíš...

8 vcelarm vcelarm | 29. října 2011 v 22:29 | Reagovat

Přesně tohle jsem si říkal také. Proč se s tím patlat doma, když oni jsou na to zařízeni. Až do doby, kdy jsem roztavil mezistěny, že si vyrobíme pár svíček ze včelího vosku. Už když se vosk rozpouštěl, tak se mi zdál nějak tmavý a tak jsem se podíval pořádně a ono tmavá vosková kaše. Po odlití svíčky a zchladnutí to bylo jasné, co to je za vosk. Pro názornou ukázku jsem vyfotil svíčky z vosku. Toto foto vložím do článku vyváření souší. Zleva můj panenský vosk, můj vosk z tmavých souší a nakonec svíčka z mezistěn.

9 emca emca | 30. října 2011 v 8:14 | Reagovat

Takže stačí si vzpomenout od kterého výrobce byly ty mezistěny a napříště od něj nekupovat. Je to ale k nevíře,kdybych Tě neznal,ani bych tomu nevěřil že je to možné.Snad to bylo zabarveno železem,nemyslím že u Tebe.
Taky čekám / že by marně?/ že do placu hodí taky něco Fanda,včelaři mohou přece stále o něčem hovořit,snad do nekonečna a ještě si vše neřeknou.

10 Coach Outlet Store Online Coach Outlet Store Online | E-mail | Web | 30. listopadu 2011 v 7:44 | Reagovat

retirement as their technology is really the fate of weapons provided to you, so weak from the human body

11 Louis Vuitton Outlet Louis Vuitton Outlet | E-mail | Web | 7. března 2012 v 2:15 | Reagovat

Responding to Louis Vuitton Outlet that his Iran policies are too weak,President Obama on Tuesday challenged his opponents to make a case to Louis Vuitton Outlet for a military strike.

12 Pepa Pepa | E-mail | 8. dubna 2014 v 12:50 | Reagovat

Dobrý den
Také mě tento způsob vyváření voští zaujal. Mohl by jste mi poskytnout pár inforamcí?
- páru do nerezové vany vedete vrchem?
- jak husté síto postačí na dně vany?
- z komentáře jsem usoudil, že někdo má místo vany plastový sud.
Děkuji a nashledanou, Vacek

13 Jana Jana | E-mail | Web | 9. prosince 2014 v 9:41 | Reagovat

Já mám ráda včelí vosk. Je součástí mého nového krému proti vráskám. Je to anti -aging na vrásky http://www.bioaromakosmetika.cz/prirodni-kosmetika/vrasky-a-starnouci-plet

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama