Včelaření je radost

První přínos nektaru

4. dubna 2011 v 20:23
První dubnový víkend se opravdu vydařil. Krásné slunečné počasí a teploty přes 20 stupňů Celsia. V přírodě u nás kvete olše, jíva, jilm, podběl a další. Včely ve velkém počtu létaly na jívu, z které nosily nektar.

Pod žádným úlem nemám váhu, abych mohl říct, jaké jsou přínosy nektaru. Myslím si, že pro včelstva je tento přínos nektaru velice důležitý z důvodu podpory plodování. Je to asi tři roky, co jsem dělal výsadbu jív a letos jsem zaznamenal první výsledky. Některé zasazené jívy už pylovaly a medovaly.


Jívy jsem vysazoval kolem svého stanoviště, abych včelám vylepšil nabídku pylu a nektaru v nejbližším okolí. Nebylo jich mnoho asi dvanáct, ale jak se říká, nemusí pršet, stačí, když kape. Vrátím se ještě k víkendu, ze kterého jsem pořídil pár fotek.
Abych pořád nechválil jen včely, jak pilně pracují, tak musím pochválit i své dvě dcery, které mi pomáhaly natírat přes zimu vyrobené nové nástavky, dna a další výrobky ze dřeva.


Tak to by bylo asi tak vše z našeho pracovního víkendu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Louis Vuitton Outlet Louis Vuitton Outlet | E-mail | Web | 7. března 2012 v 2:18 | Reagovat

Responding to Louis Vuitton Outlet that his Iran policies are too weak,President Obama on Tuesday challenged his opponents to make a case to Louis Vuitton Outlet for a military strike.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama